Webinarium pt. „Jak przygotować do lekcji i zajęć tablety, jak się z nimi obchodzić i bezpiecznie z nich korzystać?”, 20.11.2017 r.

Serdecznie zapraszamy na trzecie webinarium organizowane w ramach projektu „MoboLab – roboty i tablety w Twojej szkole”, które odbędzie się 20 listopada (w poniedziałek) o godzinie 20:00. Temat webinarium: „Jak przygotować do lekcji i zajęć tablety, jak się z nimi obchodzić i bezpiecznie z nich korzystać?”. Prezenterką będzie Sylwia Żółkiewska, trenerka szkoleń w obszarze III i IV, współautorka scenariuszy.

Podczas spotkania dowiedzą się Państwo, na co zwrócić uwagę podczas przygotowania tabletów do lekcji i zajęć, jak tworzyć foldery i porządkować zainstalowane aplikacje. Pokażemy, jak robić zrzuty z ekranu tabletu, jaka jest najlepsza i najbezpieczniejsza przeglądarka przeznaczona na urządzenia mobilne, co robić, gdy tablet nagle przestanie działać. Zaprezentujemy bezpłatne aplikacje, dzięki którym można zabezpieczyć tablet lub smartfon przed wirusami, wyczyścić niepotrzebne pliki i usprawnić pracę urządzenia. Po części prezentacyjnej będzie można na czacie zadawać pytania dotyczące tematu webinarium.

Aby wziąć udział w webinarium, należy się zarejestrować, tzn. podać swoje imię, nazwisko i adres e-mail w formularzu rejestracyjnym. Konieczne jest też zaznaczenie w formularzu, że wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych (chodzi o wymaganą prawnie zgodę na przetwarzanie związane wyłącznie z udziałem w webinarium). Formularz rejestracyjny jest dostępny jest pod tym linkiem:

https://frsi.clickmeeting.pl/jak-przygotowac-tablety/register

Osoby, które zarejestrują się na spotkanie, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem, w który należy kliknąć 20 listopada o godzinie 20:00 (a najlepiej kilka minut przed 20:00), aby dołączyć do webinarium.

Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z Zasadami udziału w webinariach organizowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, dostępnymi tutaj:

http://www.biblioteki.org/webinaria/Wazne_informacje_dla_uczestnikow_webinariow_organizowanych_przez_FRSI.html

Na tej stronie znajdą Państo także wskazówki dotyczące przygotowania się do webinarium i udziału w nim.

Serdecznie zapraszamy!
Comments are Closed